LG Akıllı Saat ile Geleceği Bileğinizde Taşıyın

59
lg-akıllı-saat

Hızla kızgınlaşan Akıllı saatler piyasasına “Geleceği Bileğinizde Taşıyın” sloganı ile giren firmanın satıştaki “LG gd910 akıllı saat, teknolojik olarak gerçekten inanılmaz düzeyde. Dijital ekranında saati göstermesinin yanı sıra telefon özelliklerine de sahip. Ana menüye gidildiğinde, cihazın sağ yanında bulunan orta tuş ile menüde geri gelebiliyor veya iptal tuşu olarak kullanılabiliyor. Hemen altında yer alan tuş ile de, gelen aramalar karşılanabiliyor. Orta tuşun aşağı yukarı hareket ettirilebilmesi bize ses üzerinde değişiklik yapabilme imkanını tanıyor.
74-325

Ana menüye geldiğinizde ekranda 6 adet bölüm girişi yer alıyor. Numara tuşlama (çevirme), kontaklar, araçlar, müzik, mesajlaşma ve ayarlar. Ayrıca ekranda sinyal düzeyini gösteren bir sekme, alarm sekmesi, pil göstergesi, ses göstergesi ve ayar sekmesi ve Bluetooth sekmesi de yer alıyor.

lg akıllı saat önden görünüm

LG akıllı saat tam bir telefon görevini de üstleniyor. Ekrandaki rakamlar tuşlanarak numara girildiğinde arama yapabiliyorsunuz. Saatin diğer bir özelliği ise sesli akıllı sistem ile çalışması. Menüden ne istediğinizi sesli olarak dile getiriyorsunuz ve isteğiniz doğrultusunda ilgili özellik çalıştırılabiliyor. Örneğin; “müzik” diyorsunuz ve cihaz müzik çalmaya başlıyor. “Ara” sesli komutunu verdiğinizde ise sesli olarak cihaz size isim veya numara soruyor. Vereceğiniz sesli yanıt doğrultusunda ise cihaz ilgili aramayı gerçekleştiriyor.

Gelen aramalar ise ekranda görülüyor ve dokunmatik ekranda yer alan “kabul et” tuşuna dokunduğunuzda, gelen aramayı yanıtlamış oluyorsunuz.

Saatin fiziksel özelliklerine baktığımızda ise ne kadar şık olduğunu da görebilirsiniz. Deri kayışı ile uyumlu ekranı son derece estetik bir görüntü veriyor. Sağ yanında 3 adet fonksiyon tuşu bulunmakta. Ekranın en üst bölümüne baktığınızda ise temelde görüntülü konuşmalar için olan küçük kamerası var. Ayrıca o sırada görüntülü konuşma yaptığınız kişiyi veya kendinizi köşedeki tuş yardımıyla da çekebiliyorsunuz. Saatte aynı zamanda bluetooth özelliği de yer alıyor. Saatin arkasını çevirdiğimizde ise, sol üst köşede şarj edildiği nokta yer almaktadır.

Stand by konumunda şarj ömrü 245 saat yani 10 gün gibi ciddi bir süre. Şu anki teknolojiye göre bu saat için dünyanın en küçük ve en fonksiyonlu 3G telefonu dersek pekte abartmış sayılmayız.

LG GD910 akıllı saatler 1.3 inç tam dokunmatik ekrana sahip. 3G + bağlantısı, Video arama yetenekleri, A2DP, MP3 çalar, ses tanıma yazılımı ile v2.1 Bluetooth özellikleri ile akıllı saatler kategorisinde kendini bir adım ileriye çıkarıyor. Saat hakkında daha fazla detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
74-343

Post your comment


− 3 = bir

3 comments

 1. Posted by volkan, at Reply

  bu saati nasıl sıparıs verebiliriz ve kaç paradır

  • Posted by Admin, at Reply

   Saat hakkında yazının sonunda bir link var, orayı takip edebilirsiniz.

 2. Posted by bella, at Reply

  Bu benim olmasını istiyorum